EKO AUTA

Zajímavosti

Odkazy, články, videa - to nejlepší o elektromobilech, každý měsíc něco nového. Těšte se!

Zajímavosti o elektromobilech:


Jak správné nabíjet elektromobily?
Pokud si myslíte, že jednoduše dorazíte do dobíjecí stanice, vezmete tu správnou hadici a váš vůz nabijete, pak byste si určitě měli zjistit více informací.

Jaký je reálný dojezd elektromobilů a jaké faktory jej ovlivňují?
Pokud uvažujete o koupi elektromobilu, pak vás určitě jako jeden z hlavních faktorů při výběru bude ovlivňovat jeho reálný dojezd. Ten se totiž u různých typů vozů výrazně liší a to řádově i o stovky kilometrů.

Kde a jak získat ČIP pro nabíjení elektromobilu
Pokud jste se stali vlastníky elektromobilu a máte v plánu u některého z poskytovatelů pravidelně nabíjet za lepší ceny, pak bude nutné získat speciální ČIP.

Kde nabít váš elektromobil aneb mapy dobíjecích stanic
Se zvyšujícími se požadavky na emisní normy a snížením flotilových emisí přichází stále více automobilek s nabídkou elektromobilů. S touto nabídkou jde však ruku v ruce také zvyšující se poptávka po nabíjecích stanicích, přičemž Česká republika v tomto ohledu značně zaostává. Jak tedy nejlépe dobíjecí stanice najít? Variant je hned několik.

Jak správně vybrat auto?
Dalším faktorem je typ auta, zda chcete diesel či benzín. Zvolit můžete také elektromobil či motor plynový.

Elektrické Peugeoty získaly české ceny
Elektrické varianty e-208 a e-2008. Ceny obou verzí jsou stanoveny na méně než milion korun.

Co je elektromobil?
Elektromobil, elektroauto nebo elektrické vozidlo (EV) je motorové vozidlo na elektrický pohon. Pro skladování energie využívají běžné elektromobily obvykle baterie, existují však alternativy jako vodíkové palivové články. Baterie lze nabít v nabíjecí stanici nebo ze standardní elektrické zásuvky v budovách, garážích a parkovištích. Na kapacitě baterie elektromobilu závisí jeho dojezdová vzdálenost.

Mapa dobíjecích stanic v EU
Kde dobít elektromobil v Evropě?

Mapa dobíjecích stanic v ČR
Kde dobít elektromobil v Česku?

Čipové karty na dobíjení elektromobilů
Zatímco nejnovější elektromobily musíte z klasické zásuvky dobíjet i 40 hodin, rychlodobíječky v ulicích zkrátí čas na desítky minut.

Kde se dá elektromobil koupit?
Elektromobil se dá koupit i v e-shopu.